اخبار

صفحه اصلی > اخبار 

برگزاری دوره مجازی ارگونومی محیط کار

دوره آموزشی ارگونومی محیط کار برای 210 نفر از کارکنان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، بصورت مجازی در شهریور ماه 96 توسط مرکز آموزشهای تخصصی کاربردی برگزار شد.در این دوره آموزشی به مباحثی همچون تاريخچه،اهداف، رسالتها و حیطه های عملکردی ارگونومي، مفاهيم فيزيولوژي كار , فنون ارزيابي انواع كار , تن سنجي و بيومكانيك، فاكتورهاي مؤثر در طراحي ايستگاه هاي كاري، ارگونومي كار دفتري و اداري، حالات مختلف بدن و خستگي هاي جسمي و فكري، چگونگي تطابق عوامل فيزيكي محيط با توانمنديها و محدوديت هاي انساني، دستورالعمل کار صحیح و ارگونومیک با کامپیوتر و حرکات اصلاحی کار پرداخته شد.
ادامه خبر

برگزاری دوره مجازی اقتصاد مقاومتی

دوره آموزشی اقتصاد مقاومتی برای 235 نفر از کارکنان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، بصورت مجازی در بهمن و اسفند 95 توسط مرکز آموزشهای تخصصی کاربردی برگزار شد. در این دوره آموزشی به مباحثی همچون فلسفه اقتصاد مقاومتی، جریان متعارف اقتصاد، معارف اقتصاد اسلامی، مبانی اقتصاد انقلاب اسلامی، آسیب شناسی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران پرداخته شد. اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد و یکی از مؤثرترین مؤلفه های اقتصاد مقاومتی رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان است.
ادامه خبر

برگزاری دوره مبانی کارکرد و تعمیرات موتورهای گازسوز LPG

دوره آموزشی مبانی کارکرد و تعمیرات موتورهای گازسوز LPG برای 18 نفر از کارکنان شرکت خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو)، در روزهای 29 و 30 آذر، 6 و 7 دی 95 به بمدت 16 ساعت، توسط مرکز آموزشهای تخصصی کاربردی در محل این شرکت برگزار شد. در این دوره آموزشی به مباحثی همچون معرفی گاز LPG و سیستم سوخت رسانی LPG، روش های بهبود عملکرد موتور و رگولاتور و انواع آنها در لیفتراک ها، شناسایی قطعات و جانمایی، مدارات برقی، ابزارهای تست و ابزار مخصوص، باز و بست، تنظیم و سرویس های دوره ای رگولاتور و تعویض متعلقات، تنظیم موتور، فیلر گیری، سیستم سوخت رسانی، مدار جرقه و هوا رسانی و عیب یابی آن پرداخته شد.
ادامه خبر

برگزاری دوره مبانی کارکرد و تعمیرات موتورهای دیزل

دوره آموزشی مبانی کارکرد و تعمیرات موتورهای دیزل برای 17 نفر از کارکنان شرکت خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو)، در روزهای 29 و 30 آذر، 6، 7، 13 و 14 دی 95 به مدت 24 ساعت، توسط مرکز آموزشهای تخصصی کاربردی در محل این شرکت برگزار شد. در این دوره آموزشی به مباحثی همچون عملکرد موتور دیزل و شرایط کاری آن، کنترل خروجی موتور دیزل، سیکل احتراق و کوبش در موتور دیزل، اجزای موتور دیزل، سیستم روغن کاری، سیستم سوخت در موتور دیزل (در حد سرویس)، سیستم پیش گرمایش، سیستم خنک کاری و سیستم های جنبی در موتور دیزل شامل توربو شارژر، خفه کن، پمپ تقویت ارتفاع و کنترل قدرت پرداخته شد.
ادامه خبر

برگزاری یازدهمین دوره تحلیل سیستم ها با رویکرد سیستم داینامیک

دوره آموزشی بکارگیری رویکرد سیستمی (سیستم دینامیک) در شناخت و تحلیل سیستم‌های پیچیده اقتصادی اجتماعی با استفاده از نرم افزار VENSIM در 20 و 21 آبان ماه 95 توسط مرکز آموزشهای تخصصی کاربردی برگزار شد. در این دوره آموزشی به مباحثی همچون آشنایی با رویکرد سیستمی و متدولوژی سیستم دینامیک، تعریف سیستم و اجزاء آن، ویژگی‌های سیستم‌های اقتصادی اجتماعی و لزوم بکارگیری تفکر سیستمی جهت شناخت و یادگیری درمورد آن‌ها، معرفی متدولوژی سیستم دینامیک به عنوان یک ابزار پیاده‌سازی تفکر سیستمی جهت شناخت و تحلیل سیستم‌های اقتصادی اجتماعی پرداخته شد.
ادامه خبر

2 3 صفحه بعدی >>